Türk medyası dün gerçekleşen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP lideri Özel’i iadeyi ziyaretini manşete taşıdı

2 Mayıs Perşembe günü CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ziyarette bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Genel Merkezi’nde CHP lideri Özel’i kabul etmişti.

Yapılan ziyaretin ardından Erdoğan dün 11 Haziran Salı günü CHP lideri Özel’e CHP Genel Merkezi’nde iadeyi ziyarette bulundu.

Toplamda 1.5 saat görüşmenin ardından, Erdoğan 18 yılın ardından ilk kez CHP Genel Merkezi’ne ziyaret etmiş oldu.

Cumhurbaşkanı ve parti liderinin görüşmesi ardından siyasetteki yumuşama ve diyalog sürecini gösteren ‘yeni dönem’ sürecini Türk medyası manşetlerine taşıdı.

Peki hangi gazete görüşmeyi nasıl manşete taşıdı?

BİR GÜN: DU BAKALIM NE OLACAK?

AK Parti Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 yıl aradan sonra CHP Genel Merkezine giderek CHP Lideri Özgür Özel ile görüştü. Yaklaşık 90 dakika süren zirvede, Gezi Davası’ndan asgari ücretlilere pek çok konu konuşuldu, CHP kaynakları, “Taleplerimizin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğinin takipçisi olacağız” diye konuştu.

AKŞAM: KKTC’YE BERABER GİDELİM

Özgür Özel’in 2 Mayıs’ta ki ziyaretinin ardından iadei ziyaret olarak planlanan görüşme 1.5 saat sürdü. Erdoğan görüşmede oluşan diyalog zemininin heba edilmemesine dikkat çekti. Ziyarette yeni anayasa çalışmaları ve ekonomideki gelişmeler gündeme geldi, Erdoğan, “Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yıldönümü kutlamalarına birlikte gidelim” teklifinde bulundu.

CUMHURİYET: YENİ ANAYASA ISRARI

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e iadei ziyarette bulundu. Görüşmede Özel, Gezi ve diğer siyasi tutuklular, kayyum, vergide adalet, başta emekliler olmak üzere dar gelirli kesimlerin sorunlarını iletti. Erdoğan’ın gündeminde ise yeni anayasa tartışmaları vardı.

Mevzuat gereği, cumhurbaşkanı ziyareti olması nedeniyle Erdoğan’ın gelişinde CHP Genel Merkezi’ne Cumhurbaşkanlığı forsu olan Türk bayrağı asıldı. Görüşme 1.5 saat sürdü.

HÜRRİYET: YENİ DÖNEM FOTOĞRAFI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Özel’e iadeyi ziyareti dün gerçekleşti. Erdoğan’ın Özel ile makam odasında bir araya gelmesi, siyasette yumuşama ve diyalog sürecini daha ileri bir aşamaya taşıdı.

KARAR: SÖĞÜTÖZÜ’NDE 5 SICAK DOSYA

Cumhurbaşkanı, iade-i ziyaret kapsamında ana muhalefet liderini ziyaret etti. 2006’dan bu yana ilk kez CHP Genel Merkezi’ne giden Erdoğanı ev sahibi Özgür Özel kapıda karşıladı. Genel merkezin önündeki bayraklar arasına Cumhurbaşkanlığı forsu bulunan bayrak da konuldu. Özel’in 12’nci kattaki makam odasında gerçekleşen görüşme 1.5 saat sürdü. Yeni anayasa, asgari ücrete zam, kayyum atamaları, yargı paketi ve üreticilerin sorunlarına dönük ana başlıklarla birlikte gündemdeki diğer konular ele alındı.

MİLLİYET: DİYALOGDA İKİNCİ ADIM

Kritik buluşma için CHP Genel Merkezi ve çevresinde adeta kuş uçurtulmadı. Karşılama sırasında Erdoğan ve CHP lideri Özel’in rahat ve samimi tavırları dikkati çekti. Yaklaşık 1.5 saat süren görüşmenin ardından Özel, gelişinde olduğu gibi Erdoğan’ı makam aracına kadar uğurladı. Görüşmede Erdoğan’a ilk buluşmada olduğu gibi Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Özel’e de İstanbul Milletvekili Namık Tan eşlik etti.

SABAH: TARİHİ ZİRVEDE 3 ÖZEL MESAJ

CHP lideri Özel, Başkan Erdoğan’ı kapıda karşıladı ve zirve sonrası aracına kadar uğurladı. Görüşmede Erdoğan şu mesajları verdi:

“Yeni anayasa gelecek nesillere borcumuz, darbe anayasasından kurtulmalıyız. Ekonomide popülizm hastalığından kurtulmalıyız.”

SÖZCÜ: 18 YILDA ÜLKEDE NELER OLDU NELER?

Erdoğan, 2006’da ziyaret ettiği CHP’ye dün yine gitti. Aradan geçen bu 18 yıl içinde Türkiye’de tarihe geçen olaylar yaşandı

Ergenekonlar, kumpaslar, açılımlar, kahpe terör saldırıları, yolsuzluk patlaması, Gezi olayları, 15 Temmuz darbe girişimi, ülkede rejim değişimi ve son olarak ekonomik kriz

YENİ ŞAFAK: 18 YIL SONRA 1.5 SAAT

Görüşme 2006’daki Erdoğan- Baykal görüşmesinde olduğu gibi 12’inci katta oldu. Özel’in çalışma odasında iki lider yan yana oturdu. AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş le CHP İstanbul Milletvekili Namık Tan da karşılıklı oturdu. Ziyarete yerli ve yabancı basın mensupları büyük ilgi gösterdi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir